Lehtitilaukset

Erinomaista luettavaa sinulle tai lahjaksi ystävällesi!

» Sanansaattaja
» nuorille Nuotta
» lapsille Vinkki

Siirry tilauslomakkeelle

 

Rinteet on auki - Pakkanen ei pelota Vihdin talvitapahtumaa

Ensi sunnuntaina 5.2.2012 vietetään Vihdin laskettelukeskuksessa koko perheen talvitapahtumaa. Kello 14 alkavassa tapahtumassa on ohjelmaa nuorille, varhaisnuorille sekä aikuislle. Mukana menossa on muunmuassa gospel-yhtye Saraste. 

Menneen viikon pakkaset ovat aiheuttaneet kysymyksiä pidetäänkö tapahtuma pakkasesta huolimatta. Pakkaset eivät peruuta tapahtumaa. Sunnuntai aamuksi on luvattu pakkasta noin 20 astetta. Iltapäivään mennessä keli alkaa lauhtua. Ohjelmallinen osuus pidetään lämmitetyssä teltassa jossa voi käydä lämmittelemässä laskujenkin välissä. 

Talvitapahtuman järjestäjät Sleyn lapsi-, varhaisnuoriso- ja nuoristyön puolelta rohkaisevat laittamaan jalkaan ylimääräiset villahousut ja lapasten alle toiset tumput, niin iloisella asenteella kyllä pärjätään. Suomen talvi on kuitenkin pitkälti pukeutumis kysymys, eli rohkeasti koko porukalla rinteeseen tai pulkkamäkeen, toivottavat talvitapahtuman järjestäjät.

Talvitapahtuma 5.2. Vihdissä

  • Sley.fi verkkotoimitus
    sley [at] sley [dot] fi
Kuuntele saarnoja mediakirjastossa
Lähetysblogi - erikoisia käänteitiä
Minne tänään? Katso tapahtumakalenterista!
Liity Sleyn jäseneksi
Nuotta.com
Katso Lähetyskipinän jaksot ja reseptit
Matkoja Hetan Kodalle
Tue Sleyn työtä